V Kyselce zahájena lázeňská sezóna

13.5.2012

Opravdu vydařenou akci zažila v sobotu Kyselka. Hudba (country, smyčcové kvarteto, trubka), tanec, historie, střelba z děla a salvy z pušek, lázeňství, kino a k tomu odpovídající občerstvení pro nadšené davy lidí (podle spotřeby klobás - 300 ks, odhadujeme počet zúčastněných min. na 500). Lidé z Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví (ASOKRD), kteří již dlouhodobě zachraňují lázeňskou architekturu před devastací jejími vlastníky, přivolali i Heinricha von Mattoni, aby ho seznámili se zuboženým stavem lázní. Zároveň však slíbili, že Kyselku nedají a zasadí se o její obnovu.

Akci s díky vůči organizátorům podpořila starostka Kyselky Petra Hoffmannová, promluvil též farář Miller ze Staré Role, který  zároveň posvětil Ottův pramen. Pramen se stal okamžitě útočištěm pro všechny hosty a hlavně nemocné, kteří po napití okamžitě odhazovali berle, slepecké hole a další starosti za hlavu :-).

Akce se bohužel nezúčastnil nikdo oficiální za kraj (hejtman přitom ASOKRD podporuje) ani za město K.Vary, jehož vedení  straní panu Pasqualemu a firmě Karlovarské minerální vody.