V kauze parkování ve městě (TEI) město zatím úspěšné

30.3.2015

Město v současnosti vede několik sporů  ohledně případů nevýhodného nakládání bývalého vedení města s městským majetkem (tzv. městské kauzy - losovačka, prodej golfu, prodeje Lázeňská 1,3,5, prodej zahradnictví Na Vyhlídce aj.). Patří mezi ně i snaha města o zrušení smluv s firmou TEI na parkovací systém ve městě, který byl  pro město velmi nevýhodný.

 

Jeden z plánovaných parkovacích domů - Nábřeží Jana Palacha

Město s firmou TEI zrušilo tento nevýhodný vztah a následně se stalo terčem několika žalob ze strany TEI, která chtěla odškodné původně více než sto milionů korun. Pro město se tyto žaloby zatím vyvíjí dobře, když první instance v Karlových Varech rozhoduje v jeho prospěch. Dnes ráno byl vyhlášen rozsudek okresního soudu ohledně platnosti smluv s TEI - soud je prohlásil za neplatné. Ovšem odvolání žalobce (TEI) se dá očekávat.

A tak je to s karlovarskými kauzami jako na houpačce. Po pravomocném vítězství města ve věci prodeje Lázní III (město získalo vyrovnání 90 milionů) přišlo několik dílčích neúspěchů v první instanci (Prodej Lázeňské 3 Moseru - město se neodvolalo (sic!), spor o výstavbu hokejové haly - hrozí platba nákladů na soudní řízení ve výši 48 milionů a o odvolání se nyní jedná v koalici, prodej zahradnictví Na Vyhlídce - město u soudu v Karlových Varech prohrálo) a naopak dílčích úspěchů s firmou TEI.

Mnoho zastupitelů se na řešení starých kauz dívá "skrz prsty" - z nich někteří proto, že v nich jsou namočení, jiní se bojí neúspěchu u soudu, pro některé je to součást "taktiky" v zastupitelstvu.  OCJJ bude trvat na důsledném řešení a dokončení kauz. Bohužel jako opozice nemáme v rukou jejich přípravu, zajišťování důkazů, jednání s advokáty města apod., přesto vše bedlivě sledujeme a v těchto věcech budeme aktivně pracovat dále.

OCJJ - OH