Trafikant

3.11.2015 /foto: Karlovarský Deník/

Před měsícem jsme upozorňovali na podivná výběrová řízení, která jsou městskými organizacemi vypisována tak tajně, že politici z vedení města se na nás obraceli s žádostí o zdroj. V koutku duše jsme si přáli, aby se drby nepotvrdili a v případě KV City Centra přišel na danou pozici šikovný a kvalifikovaný pracovník. Přání vyslyšena nebyla...

Trafikant Zdeněk Vikor
Sociální demokraté na svém „dobytém území" v podobě KV City Centra, které má na starost Rolavu, Letní kino a městské trhy, budují obranný val v podobě bývalého šéfa KSO Zdeňka Vikora, který bude mít nově na starost dramaturgii volnočasových aktivit společnosti. A to všechno za minimálně 330.000 korun, které bude nový zaměstnanec ročně stát. Nezdá se to jako příliš vysoká suma, ale je potřeba si uvědomit, že tato částka stačí na uspokojení 13 % žadatelů pro kulturní granty. Jinými slovy, takřka měsíc a půl kulturních a společenských aktivit města je nyní vyhozeno oknem. Volnočasové a kulturní aktivity zvládala organizace velmi kvalitně i v současném složení. Nabídku samotného KV City doplňovali městští úředníci a i další organizátoři, pro které byla zejména Rolava velmi žádaným místem pro různé koncerty.

 

Vikor se navíc „proslavil" svým působením v KSO, které vyeskalovalo až do jeho údajného napadení od flétnistky. Veřejným tajemstvím je Vikorova blízkost k ČSSD. Proto také byla vytvořena tato nová trafika, aby saturovala dalšího oranžového příznivce. Nechceme se pouštět do spekulací a konspiračních teorií, ale je jasné, že instalací problémového zaměstnance na nové místo se v symfonickém orchestru značně vyčistí vzduch. A právě za situaci v KSO byli často primátor s náměstkem Klsákem kritizováni.

Problém je nyní vyřešen...

 

Článek o instalaci Vikora z Karlovarského Deníku:

Karlovy Vary - Hádky a rozepře v Karlovarském symfonickém orchestru (KSO) jsou zřejmě u konce. Změnil se ředitel, těleso místo Šimona Kaňky, který na funkci rezignoval, nově vede Petr Polívka. A odchází podle některých hráčů největší rebel, trumpetista Zdeněk Vikor.
Ten od listopadu nastupuje do městské firmy KV City na post dramaturga. Náměstek primátora Michal Riško (ČSSD) tuto novou funkci vysvětlil tím, že KV City rozšiřuje svou činnost a narůstá počet kulturních akcí, které pořádá.
„Proto vedení hledalo člověka schopného je organizovat a zajistit k nim vše potřebné. Přihlásil se i magistr Zdeněk Vikor, který mezi uchazeči zvítězil. Nastoupit by měl po ukončení svého dosavadního pracovního poměru v Karlovarském symfonickém orchestru," uvedl náměstek Riško.
Jeho slova doplňuje Lukáš Červený, jednatel KV City Centra: „V souvislosti s koncem udržitelnosti projektu EU, na jehož základě nešlo komerčně využívat areál Rolava, vypsala společnost KV City Centrum ve spolupráci s Úřadem práce v Karlových Varech výběrové řízení na novou pozici programový vedoucí volnočasových aktivit. Z více než šedesáti zájemců byl po důkladném zvážení, vzhledem k jeho vzdělání, orientaci v oblasti kultury a na základě jeho organizačních zkušeností vybrán Zdeněk Vikor," uvedl Lukáš Červený s tím, že v KV City bude mít Vikor na starosti dramaturgii, organizaci kulturních, sportovních a volnočasových aktivit, reklamu a propagaci.
KV City Centrum v současné době zaměstnává mimo funkci jednatele na hlavní pracovní poměr čtyři zaměstnance, další zde pak pracují na základě dohod o pracovní činnosti a provedení práce. „A to dle aktuálních potřeb. Věříme, že Zdeněk Vikor bude vhodným doplněním našeho týmu a rozšíří další možnosti naší společnosti," uvedl jednatel.
Vikorův plat sdělit odmítl. „Platové poměry zaměstnanců nejsme oprávněni zveřejňovat, mzda Zdeňka Vikora se však v žádném případě nebude vymykat obvyklé praxi v odměňování ve společnosti. Pro lepší orientaci uvádím, že nabízený plat zveřejněný v inzerátu úřadu práce byl 20 tisíc," doplnil jednatel.