Sobotka by měl Zemanovi poděkovat

30.10.2013 /foto novinky.cz/

O tom, že vůdci pučistů Haškovi vedl ruku Miloš Zeman nemůže soudný člověk pochybovat ani vteřinu. Sobotka ale na pokusu o puč paradoxně vydělal a, podobně jako Klaus po "Sarajevu", posílil pozici. Na druhé straně u ambiciózního Haška je z adepta na premiéra během jednoho dne ulhaný uličník a podrazák, o kterého si slušný (i většina neslušných) člověk neopře ani kolo. Pane Hašku, lhát se nemá, protože kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe. Vás snad od pekla může zachránit jen dlouhodobý očistec a následně "dosmrtná" charitativní činnost pouze za oděv a stravu.

Takže jsme svědky prvního grandiózního omylu Miloše Zemana. Velký stratég tedy (pochopitelně) není neomylný. Pomsta panu Sobotkovi nebyla sladká, naopak Milošovi pěkně zhořkla.

A co dál v povolebním vyjednávání? Krach Haškovců bohužel mnoho neřeší, protože stále zůstávají v poslaneckých lavicích. Dá se očekávat ještě prekérnější situace, jelikož  zdiskreditovaných je hodně a to v nejvyšších patrech Socdem. Zda Sobotka udrží pozici prvního uchazeče na premiéra, či ho v ní nahradí třeba Babiš, je otázkou. Zajímavé také bude pozorovat, jak dokáže Zeman vystoupit z hnoje, do kterého se sám uvrtal. Každopádně jeho první povolební krok byl přímo do něčeho smrdutého a očista podrážky bude náročná.

OH