Příjemný zážitek z karlovarské nemocnice

29.7.2014

Před týdnem se mi narodil vnuk a udělali mi radost nejen dcera se zeťem, ale mám i velmi příjemný pocit z toho, jak se s celou věcí popasovali naší karlovarští porodníci.

Přiznávám, že porod vnoučete jsem očekával s mírnými obavami. Ještě v čerstvé paměti mám totiž vlastní zážitky z doby „rozvinutého socialismu", kdy se rodily mé děti, i vyprávění maminek tehdejší doby, která neměla daleko k hororům. Tehdy se totiž doktoři ani sestry s našimi manželkami a dětmi moc nepárali. Mámy na pokojích bez náležité péče a informací, brečící mimina naštosovaná vedle sebe v příslušných prostorách porodnice a taťkové stepující pod balkonem toužící aspoň na chvilku zahlédnout svoji ratolest - to jsou mé vzpomínky na dobu doufejme již dávno minulou.

 

 

Dnes je situace diametrálně jiná. Na taťku u porodu se již hledí pomalu jako na povinnost a u porodu je vítán.. Navíc má možnost pobývat se svou ženuškou i v době před narozením i po něm a kompletně tedy prožít ten zázrak zrození nového života. A když se k tomu přidá vlídný a profesionální přístup ze strany doktorů, sester a všeho zdravotního personálu kolem, pak není divu, že si někdy i ti noví máma s tátou radostí zabrečí.

Tak takto nějak mohou porod v K.Varech z povzálí pozorovat současní či budoucí dědové.

 


OH

 

 

PS: Chtěl jsem původně napsat také o zvláštních poměrech, které již delší dobu v Karlovarské krajské nemocnici panují. O nezájmu a nekompetenci krajských politiků, o složitých podmínkách zdravotního personálu, o tom, jak nemocnici opouštějí či jsou „odcházeni" odborníci, o nekoncepčnosti krajského zdravotnictví, o výměnách ředitelů nemocnice a čekání na zázrak, o zadluženosti dříve prosperující nemocnice..., ale nač si kazit náladu, když v nemocnici existují lidé, kteří se přes to přese všecko dokážou chovat jako profesionálové a přitom lidsky. Díky jim.

 

 

Komentáře

Neprijemny zážitek z KV nemocnice

Je to 14 dní, kdy moje maminka byla převezena do nemocnice s mrtvicí. Na iktovém oddělení se o maminku skvěle starali a co se týče doktorů a sester, musím napsat jen samou chválu.Bohužel to se už nedá říci a následné péči. Maminka byla převezena na neuro-chirurgické oddělení, kde teda moc milé sestry nebyly. Když jsem šla maminku navštívit s dcerou, jedna ze sester se mě ptá, kam že to jdu s tím dítětem a že je tam všude spousta bacilů a že až mi dcera umře, tak ať jen vím, že mě varovala. Tak tento první vstupní "zážitek" byl trochu šokující, že se někdo, kdo se stará o moji maminku, takto vyjadřuje...Nemluvě o tom, že pokoj byl obsazen lidmi s mrtvicí, co se sotva mohou posadit či hýbat, brečí tam žízní a nikde žádná sestra....proč nedají pacientům kapačky?!!!! Informativnost - nulová. Doktorka, pravděpodobně z východní části Evropy neochotná...člověk si musel vyhledat zákoníky, aby vůbec dostal nějaké informace...HRŮŮŮZA. To že teď maminka leží opět na pohotovosti ...nemám slov