Ping pong s Císařskými lázněmi

19.12.2008

Krajští zastupitelé neví, co si počít s Císařskými lázněmi. Zjistilo se totiž, že na jejich opravu není potřebná miliarda Kč.

Diskuse nad rozpočtem na zasedání krajského zastupitelstva odhalila neuralgický bod - Císařské lázně, které letos karlovarská radnice jako horkou bramboru prodala za cenu venkovské chalupy Kraji. Tento převod vehementně obhajovali jeho iniciátoři (Pavel, Hybner, Keřka, Zborník), kteří se dostali do křížku s hnutím Doktoři, již nepřipravenou investici považují za nesmysl a prostředky chtějí věnovat obcím a do vzdělanosti.

"Kdo odmítá vložit prostředky na záchranu tohoto objektu, je kulturní barbar" hřímal ze své zastupitelské lavice J.Zborník, čerstvě doplněný zastupitel ODS za K.Řezníčka. "Vážený pane, město Loket si opravu hradu zajistilo samo a Karlovy Vary toho nebyly schopny. Má snad kraj postupovat tak, že odkoupí od měst všechny zchátralé objekty a zajistí jejich opravu?" rozčílil se na Zborníka Lokeťák J.Hadrava.

Stejně jako na městském, tak i na krajském zastupitelstvu se tedy jednalo a ještě bude mnohem vážněji jednat o zpětném převedení Lázní na město K.Vary.

Ostudný ping pong s tímto karlovarským (pardon krajským) skvostem mají na svědomí výše uvedení protagonisté příběhu z ODS a ČSSD. Zatím vede Radnice nad Krajem 1:0 na sety. Nebo prohrává?

OCJJ

(zdroj foto: CT24)