O co jim jde volí klidnou sílu

14.10.2013
V roce 1996 šla KDU-ČSL do voleb s heslem "Klidná síla". Pravda, nebylo to heslo originální, poprvé ho použil Francois Mitterrand ve své kampani za zvolení prezidentem Francie v roce 1981. Ale přesně vyjadřovalo podstatu strany lidové v českém politickém spektru. A v roce 2013 je platnější možná ještě více.

KDU-ČSL stmelil a očistil pobyt v opozici. Kariéristé a oportunisté nalezli své místo u TOP09 a to jak na celostátní tak na krajské úrovni. Do čela strany se dostala nová generace politiků, často úspěšná na komunální úrovni. Nabízejí sociálně citlivý program, který ale ctí nejlepší tradice tržního hospodářství. Je tak mezi dravým individualismem ODS a TOP09 a bezbřehým kolektivismem ČSSD a KSČM.

KDU-ČSL má také podporu předních bojovníků proti korupci a nepravostem. Jako příklad lze uvést jména Leo Steinera, který pomohl rozplétat chobotnici korupce v ROPu Severozápad a Ondřeje Závodského, který nehodlal krýt korupci na ministerstvu vnitra. Tito lidé jsou pro nás zárukou, že strana bude řešit tento klíčový problém naší vlasti.

S KDU-ČSL máme ty nejlepší zkušenosti z krajských voleb. Jejich kandidáty jsme poznali uprostřed volebního boje a víme, že to jsou politici, na které se lze spolehnout v profesním i osobním životě.

KDU-ČSL není stranou na jednou použití, podnikatelským subjektem v rukou miliardáře, nebo japonskočeskou hříčkou. Je to tradiční politický subjekt, který byl založen v roce 1919, ale jeho historie sahá až do 19.století. Stojí na pevných hodnotách a ideových základech.

Česká republika v roce 2013 potřebuje klidnou sílu - vyvážený mix sociálnětržního hospodářství, odhodlaného boje proti korupci, podporu rodinných hodnot a jasné odmítnutí účasti komunistů ve vládě. Všechno toto současná KDU-ČSL splňuje. Nezbývá nám než doporučit, abyste pro ní zvážili svůj hlas.

 

P.S. Pokud Vám KDU-ČSL z různých důvodů nevyhovuje, zkuste dát svůj hlas té straně, která bojuje systematicky proti korupci, nechystá se na ekonomické a sociální experimenty a má v čele důvěryhodné politiky. Takovými jsou Strana zelených, Hnutí Změna a Česká pirátská strana.

 

Je koho volit!