O čem budou říjnové komunální volby ve Varech?

19.9.2014 /foto idnes.cz/

O co půjde v nastávajících volbách v Karlových Varech? Bohužel určitě o uspokojení ega jednotlivých politiků tak říkajíc napříč politikým spektrem. To jistě. Ale co se týče konkrétního dopadu na život v našem městě je důležitéí sledovat  kandidující strany a hnutí a přemýšlet nad tím "o co jim jde?!". Zkusme to podle abecedy.

 

Alternativa = Jirka Kotek. Asi největší profík v KV politické scéně. Ví co chce a ví jak na to. Pod  jeho názory ohledně hazardu, funkce magistrátu, boje proti korupci či důsledného řešení starých kauz prodeje majetku města nelze jinak, než se podepsat. Jeho achillovou patou je neochota spolupráce při vedení města.

ANO 2001 - možná rozhodující element voleb. Jejich kandidátka = seznam neznámých lidí s neznámými názory a nulovou aktivitou ve prospěch města před volbami. Jak se projeví budeme sledovat stejně, jako dříve  u Věcí veřejných. Jejich reklamy na staré Holoubkově hokejové plechárně a propagace v hokejovém bulletinu bohužel svědčí o propojení s hokejovou lobby.

ČSSD - hrdě znějící název se snahou o zdání nové poitické orientace s lidmi, kteří se aktivně podíleli na tunelážích z doby velké koalice ČSSD-ODS v K.Varech

Hnutí O co jim jde?! tentokráte s podporou dalších subjektů - to jsme my, tudíž hodnocení přenecháme někomu jinému

Karlovaráci = Hybner a spol. Pokus o podporu hokejové lobby a snaha o utvoření koalice typu ČSSD-ODS s doby nedávné. Další pomocník pana Holoubka pro návrat poměrů pro něho osvědčené koalice ČSSD-ODS.    

KOA - hnutí současného primátora Kulhánka. Zdá se, že bude mít nadále slušnou podporu, což je důkazem jeho šikovné politiky. Pro nás sice zklamání v absenci potřebných reforem a návratu ODS do koalice, ale přesto záruka, že korupce a tunelování v K.Varech ustupují

Kongres národních sil ... - tak to opravdu nevíme ...

KSČM - tak to opravdu nekomentujeme :-(

ODS - Stále stejný předseda, stále stejné názory a praktiky. Strana před krachem. Nebrat. Zajímavý je jejich bilbord s panem Vaněčkem (předseda) a tvrzením, že postaví domov důchodců, když ten stávající ve Staré Roli chtěli zrušit. Tito lidé jsou schopni z úst opravdu vypustit cokoli. 

Pro svobodné Vary - Vary svobodné jsou, takže fakt nevíme, o co jim jde.

STAN neboli starostové a nezávislí - Jarda Růžička a spol. Fandíme jim, aby se dostali do zastupitelstva, protože se jedná o možné naše koaliční partnery. Jarda se osvědčil jako neúnavný pracant na místě náměstka. Ale budou to mít těžké :-(

TOP 09 - Strana, která se v K.Varech dostala do zastupitelstva jen díky věhlasu Karla Schwarzenberga.  Přesto se v ní najdou slušní a schopní lidé.

 

A jak vidíme nastávající volby my? Podle toho, jak se sestaví koalice, bude se odvíjet osud Varů takto:

1. Nastartují se potřebnbé reformy spojené s efektivní činností radnice a společností města, orientací na život Karlovaráků, atraktivtu pro občany i návštěvníky, získávaní dotací na potřebné projekty apod.

2. Bude se pokračovat v udržovací dosti alibistické a opatrné politice bez nápadů a bez valného vlivu na život ve městě, i když bez korupce.

3.  Navrátí se systém tuneláže majetku města a drancování jeho majetku podle známého scénáře losovaček, prodejů golfu, zmanipulovaných výběrových řízení apod.

Jak tedy volit? - To je na vás :-)

OH - OCJJ