Noví Karlovaráci se starým obsahem

15.8.2014 /foto: nslev21.cz/
 
Debakl, který postihl při minulých komunálních volbách strany tehdejší koalice ODS-ČSSD, bývalé i současné protagonisty těchto stran jistě mrzí a do volební kampaně pro tento rok nešetří penězi ani nápady. Ti nejmazanější založili volební hnutí Karlovaráci, za kterým evidentně stojí šedé eminence Martin Zeman a Tomáš  Hybner a pustili se do volební kampaně v jejich stylu, který charakterizují zatím dvě věci:
S Paroubkem na prsou to některým Karlovaráům nevyšlo...

1. populistický program - slibují mateřské školky pro Karlovaráky zdarma (dříve je prodávali přes odpor občanů do soukromých rukou - například školku v ulici Krále Jiřího), komunální odpad zdarma - město za něj platí 40 milionů ročně díky jejich smlouvám z minulosti, kritizují prodej budov z majetku města - vzpoměňte na golfové hřiště, Lázně III, podpora rekonstrukce Letního kina - dříve je chtěli prodat na výstavbu kvartír na prodážu, údržba chodníků - nechali je v příšerném stavu, a podobně.

Jinými slovy, papír snese všechno a tam, kde chybí špetka svědomí, jsme svědky obratu o 180 stupňů - ovšem zase jen a pouze na papíře. Kdo si přečte pozorněji jejich program, dovtípí se ale, že ty zásadní priority zůstávají stejné: podpora vrcholového sportu (nebude to hokej?), za vrchol kultury považují akce v KV Aréně, na ploše dolního nádraží podpora megalomanského projektu.

2. Páteční inzeráty v Karlovarkách, ve kterých mohou pod různými pseudonymy za příslušný obnos (odhadem 30 tisíck korun za inzerát) každý týden beztrestně a bez uzardění házet svinstvo (slušně řečeno tvrdit výmysly) na své politické odpůrce, kteří jsou jasně uváděni - O co jim jde?!, KOA, STAN, Alternativa.