Něco k Thermalu

29.7.2014 /foto: novinky.cz/

Hotel Thermal, lépe řečeno jeho vedení, zažilo důkladné zemětřesení. Byl odvolán ředitel, představenstvo a dozorčí rada a dotyčné osoby byly nahrazeny novými tvářemi. Andrej Babiš o sobě nechal důrazně vědět. Odešli lidé svázaní s ODS a přišli lidé sympatičtí hnutí ANO. Poměrně pochopitelné a očekávané kroky, ale věci nejsou tak černobílé, jak se zdálo.

 
Příště mě na ten festival budou muset pozvat!

Je tu poměrně hodně otazníků a čas je samozřejmě vyřeší. Tak například:

1. Byl minulý ředitel Pavel tak úspěšný, jak tvrdí někteří? Kde získal peníze na provedené rekonstrukce? Od státu? Čili od nás? Nebo z úvěrů? Dostal hotel z červených čísel, ale na základě jakých investic? Byl Thermal dojnou krávou pro přátele jeho vedení? Nebo je v Thermalu vše v naprostém pořádku?

2. Je nově dosazený a následně odvolaný ředitel Křováček správný člověk pro tuto funkci? Kdo jej tam doporučil? Pokud se jednalo o chybu, kdo je za ni odpovědný?

3. Jak dále s hotelem? Privatizovat? Můžeme se opravdu obávat uzavření hotelu po privatizaci a konce filmového festivalu?

4. Pokud byla spolupráce města a Thermalu resp. pana primátora a pana ředitele Pavla tak idylická, proč se na zimu zavírá bazén a místo toho chce město stavět už druhý 25 m bazének celkem za stovky milionů korun? Proč se město s hotelem nedomluvilo na případné podpoře nerentabilního provozu bazénu v Thermalu?

Otázek je mnoho a doufejme, že dobře myšlená, ale zřejmě špatně provedená výměna "kádrů" bude mít za následek důkladnou kontrolu ministerstva financí a z toho vyplývající uvážené kroky při jeho dalším provozování.

 

 

OCJJ