Náš drahý hejtman

7.1.2014 /foto: Facebooková stránka Josefa Novotného/

Hejtman Karlovarského kraje a poslanec za ČSSD (a člen dozorčí rady VZP a zastupitel města Sokolov) se čtvrt roku po volbách stále nemůže rozhodnout, které funkci se bude věnovat na 100 %. Jeden z největších sněmovních absentérů (což je společný rys pro všechny hejtmanoposlance a většinu starostoposlanců) je tak stále přesvědčen o své výjimečnosti a nezbytnosti v obou funkcí, ačkoliv vedení ČSSD před volbami slibovalo ukončení těchto souběhů. Však se nelze divit, součet toho, kolik stojí veřejné rozpočty jeden Novotný, se rovná uvažovaným škrtům ve středním školství Karlovarského kraje...

 

 

Sponzorem hejtmana je firma Karel Holoubek a.s.

Hejtman Josef Novotný stojí české daňové poplatníky necelých 300.000 korun měsíčně a to z něj dělá jednoho z nejlépe placených politiků v Česku. Na výsledný plat ze souběhu funkcí upozornil na svém blogu Pavel P. Ries, režisér, prezident památkové asociace a lídr za Úsvit T.Okamury. Došel k částce 2,1 milionu korun. Skutečnost je ještě mnohem horší.

Hejtman Novotný má nárok na plat hejtmana, který činil 74.270 Kč měsíčně (zdroj) (od letošního roku došlo k mírnému navýšení). Ročně tedy přijde hejtman veřejné rozpočty na  891.240 Kč (do této sumy, ani do dalších, nejsou započítány odvody státu na zdravotní a sociální pojištění).

Poslanec Novotný si vystačí se základním platem 55.869 Kč měsíčně (zdroj). Není předsedou ani místopředsedou žádného výboru či komise. Ročně 670.428 Kč. Jenže! Jako poslanec má nárok na náhrady. V roce 2011 Josef Novotný čerpal náhrady za 1.530.843 Kč (zdroj). Část nákladů je jistě opodstatněná, ale jak ukázal příklad předsedy Novotného partaje, není problém si z poslaneckých náhrad ušetřit na byt. Novotného kancelář sídlí v prostorách ČSSD (měsíčně za 27.200 Kč), jeho asistentem byl syn europoslance za ČSSD a pod. Celkem stojí rok Novotného poslancování 2.201.271 Kč.

Novotný obdržel za svou stranickou loajalitu také  post v dozorčí radě VZP (komické v souvislosti s tragickým stavem karlovarské nemocnice). Člen dozorčí rady si přišel měsíčně na 10.000 Kč, dalších 12.000 Kč dostal za každé zasedání, kterého se zúčastnil (zdroj). Za rok 2011 měl tak Novotný obdržet 156.000 Kč.

Jako drobné pak působí odměna zastupitele města Sokolov, kterého je Novotný také členem. Ročně si touto činností přijde na 10.000 Kč.   (zdroj)

Souhrnná roční částka za Novotného je 3.258.211 Kč (hrubého). Skutečně se nám za tuto cenu vyplatí?

Komentáře

O co Vám jde?

Holt jste se měli líp učit...a nemuseli pak psát takovéhle závistivé kydy.
Sorry, ale čekal jsem článek, kde bude rozebráno co, kde a jak hejtman dělá špatně, nějaké jeho chyby, skandály apod. Jenomže kde nic, tu nic.. Tak proč Vám vadí, že za své funkce bere peníze?

Jo a s tou fotkou a titulkem pod ní jste vážně ulítli.
Jednak na webu fy. Karel Holoubek a.s. jsem nic o sponzorství hejtmana neobjevil a vzít obrázek z tripu po horách, kde má zmiňovaný zrovna to a to na sobě....a udělat ze společnosti sponzora, je fakt úchylný. Proč jste nevybrali obrázek z výletu na kole a nenapsali, že sponzorem hejtmana je firma Craft?

Sponzor

Minimálně tu kšiltovku se jménem firmy, ať je jakákoliv, si pan Hejtman mohl odpustit. Nebo bere tak málo, že mu pokrývku hlavy musí někdo věnovat ?

RR

oprava

hejtman s malým...došlo mi to hned po náhledu odeslaného komentáře...

RR