MÍSTO CAFÉ ROLAVA CHCEME OBNOVIT KNOLLOVU VZORKOVNU

Podporujeme žádost, kterou předložili členové skupiny ArchaVary včetně tří kandidátů O CO JIM JDE?! Radě města Karlovy Vary:

MÍSTO CAFÉ ROLAVA CHCEME OBNOVIT KNOLLOVU VZORKOVNU
 

 Skupina karlovarských inženýrů a architektů ArchaVary (https://www.facebook.com/archavaryk/) požádala Radu města KV, aby v zájmu záchrany výjimečné secesní kulturní památky - Vzorkovny porcelánu Karla Knolla z roku 1905, která již řadu let chátrá v bezprostřední blízkosti areálu Rolava:

1) Okamžitě zastavila stavbu Café Rolava (lze dle bodu 5.11 Smlouvy o dílo) – podrobnosti o stavbě viz https://mmkv.cz/…/…/proc-je-nutne-nahradit-pergolu-na-rolave
2) Zahájila jednání o kou
pi Vzorkovny s vlastníkem, který objekt dlouhodobě nabízí k prodeji. Město KV je jediný kupec, který může zajistit dopravní obslužnost objektu mimo pozemky v soukromém vlastnictví (ihned přes areál Rolava a do budoucna je případně možné propojit budovu po městských pozemcích lávkou i s ulicí Čankovská.).

3) V budově navrhujeme zřídit multifunkční kulturní prostor pro různé žánry umění v komorním rozměru - divadlo, koncertní a taneční sál, galerie a projekční sál s variabilní dispozicí a chytrými technologiemi pro profesionální i amatérské umělecké obory, prostor pro umělecké workshopy atd. atd. a to včetně bufetu, který bude přes den sloužit i pro návštěvníky Volnočasového areálu Rolava, alternativně lze uvažovat např. o muzeu porcelánu s prodejnou a kavárnou.
4) Zahájila jednání se skupinou ArchaVary o detailech a variantách využití budovy Vzorkovny porcelánu Karla Knolla.

Michal Odvody
.