Letní kino bude promítat digitálně!

29.4.2018

Areál letního kina se nachází mezi hradem a zámkem nedaleko Zámeckého skleníku. Výstavba letního kina započala v roce 1956 a v roce 1961 bylo zahájeno první promítání filmů. Od roku 1964 byl v letním kině každoročně pořádán Filmový festival pracujících. V letech 2016 a 2017 proběhla v letním kině generální rekonstrukce hlediště. Projekční plocha letního kina je 32 metrů x 14 metrů. Během letní sezóny jsou v areálu pořádány koncerty, festivaly a projekce filmů. Kapacita letního kina je až 2000 míst. 

V roce 2018 budeme opět promítat digitálně a to od poloviny července do konce prázdnin. Škode jen, že ne v Karlových Varech...

 

Bohužel se nejedná o letní kino v Karlových Varech, ale v Boskovicích, které mají 11 tisíc obyvatel. Rekonstrukce letního kina stála 14 milionů korun, do digitalizace se bude dávat dalších osm.

V Karlových Varech opravil do provozuschopného stavu letňák Jarda Fujdiar za pět milionů korun s bezdomovci, a ještě mu to současné vedení vyčítá. Jardu, který kinem žil, následně vykopli ještě než dokončil opravy jeviště a zázemí pro účinkující. To je od té doby v ostudném stavu, zatéká tam a jeho prostory jsou zakryté plachtami. Primátor si na LK udělal volební kampaň v roce 2010, angažoval Láďu Gerendáše a vyhrál volby. Nyní se už v kině vůbec nepromítá. Prý lidé nemají zájem.

Na Moravě rostou nová letní kina jako houby po děšti, v našem světově prostulém festivalovém městě nefunguje. Karlovy Vary jsou zdravé město - tvrdí primátor.

O. Homolka