Letní kino

13.6.2011 

V letním kině budou místo bezdomovců Tři veteráni

Karlovy Vary - Legendární česká pohádka zahájí provoz letního kina v Karlových Varech


Už jen čtrnáct dní dělí karlovarské letní kino do okamžiku, kdy ho znovu zaplní diváci. Kino se od ledna letošního roku opravuje a je naděje, že se ze zchátralého areálu plného nepořádku a bezdomovců opět stane magnet pro milovníky kultury a filmů.

„Kino se opravuje od ledna a první tři měsíce se pouze uklízel nepořádek. Odvezlo se ho 250 metrů kubických. Také jsme museli obnovit cestičky, které byly plné stromů a kořenů. Rozhodně se nenudíme,“ uvedl Jaroslav Fujdiar (O co jim jde?!), jednatel společnosti KV City Centrum, která má letní kino na starosti.

V letním kině se také opravily původní lavičky. „Ty jsme nechali vybrousit flexou a znovu nabarvit. Zároveň jsme opravili fasády a také promítací plochu. Ta má rozlohu 213 metrů čtverečních a je největší v republice,“ pochlubil se jednatel.

Na opravách kina se podílí devatenáct lidí z úřadu práce a dalších čtrnáct lidí řeší odborné práce. „Vše zajišťujeme jako KV City Centrum. Hodně nám ale pomohl Josef Malý, který domluvil realizaci asfaltových ploch se společností Eurovia,“ doplnil Fujdiar.
Návštěvníci letního kina mohou počítat také s obnovenými toaletami. „Ty budou obsahovat 19 kabinek, 9 pisoárů a jedno WC bude sloužit invalidům,“ vypočítal jednatel.

Podle něj se v rámci obnovy letního kina udělaly práce, které by dosáhly ceny 8 milionů korun. „Nám se je však podařilo realizovat za 4 miliony. To i díky nejrůznější podpoře a sponzorům,“ řekl Fujdiar.

Veřejnost bude moci do letního kina poprvé zavítat 25. června, kdy se bude zdarma promítat legendární česká pohádka Tři veteráni. Kino bude sloužit také během Mezinárodního filmového festivalu, kdy se budou konat zajímavé koncerty. „V plánu máme také akci pro seniory nebo country den,“ nastínil program Fujdiar.

Ten také doplnil, že o návštěvnosti kina nemá pochybnosti. „Lidé už se sem chodí dívat nyní, jak pokračují opravy. Pro tuto sezonu se nebojím a v budoucnu bude záležet na kvalitě programu,“ uzavřel jednatel KV City Centrum.

Výhrady k postupu obnovy letního kina má však opoziční zastupitel Tomáš Hybner (ČSSD). „Obnovu vítám, už za minulého vedení jsme ji podporovali. Některé kroky jsou však nesystematické, chaotické a podle mě dělané bez ohledu na památkáře. Také se mi nelíbí nabarvení sedaček. Je to takový kanárkov,“ míní bývalý náměstek primátora.

Veřejnost je velmi napjatá a na první promítání se těší. „Mám na letní kino pěkné vzpomínky z mládí. Proto si určitě rád přijdu zavzpomínat na časy, kdy jsme do něj jako parta chodili na koncerty a filmy. Jen aby získalo zpět svou dávnou slávu a oblíbenost u veřejnosti. To bych si moc přál. Snad to vyjde,“ konstatoval Jaromír Hašek z Karlových Varů.