Lázně I

Císařské lázně - ostuda naší radnice

7.6.2008

Naši zastupitelé se rozhodli prodat architektonický skvost, který nám odkázali naši předkové, Karlovarskému kraji za nepochopitelnou cenu - 2 mil Kč. Přičemž jen pozemek stojí 100 mil a mobiliář 40 mil. Dále k tomu připočtěte vlastní objekt, který kromě užitné hodnoty má hodnoty historické - úžasnou fasádu v relativně dobrém stavu, Zanderův sál, historické schodiště a vstupní prostory a unikátní císařskou lázeň. Mosazné vany z lázeňských prostor byly bohužel vykradeny v 90-tých letech tzv divoké privatizace. Celková cena dle našich dostupných informací nemůže jít pod 500 mil Kč.

Současná vládnoucí garnitura na městě se již dohodla s hejtmanem na podmínkách převodu s tím, že kraj za dobrý obchod na město převede 93 mil Kč s "doporučením" použití těchto peněz na hokejovou arénu. NEUVĚŘITELNÉ. Historický unikát nevyčíslitelné ceny pro město prodáme za slib na upatlaných 93 mil, které vložíme do betonovo plechového tunelu.

Zajímavá je také otázka budoucího využití Císařských lázní. Pokud je totiž kraj získá takovýmto pokoutním způsobem, jedná se o veřejnou podporu od města a kraj je nebude moci využít komerčně. Zajímala by nás potom provozní studie lázní. Myslí si kraj, že EU bude ročně dotovat jejich další provoz desítkami milionů korun? Spíše se o to zatím pan hejtman nezajímá pod vlivem vidiny rozdělování půl miliardové zakázky při jejich rekonstrukci. Našim radním se ale nevyrovná. Ti rozdělují do správných kapes již 1,5 miliardy z našich peněz tekoucích do obludy v Tuhnicích.

(použité foto - 4.6.2008 zdroj a autor: ČT24)