Korekce, sankce nebo pokuta?

24.4.2013 /foto: ceskatelevize.cz/

Na náš mail jsme dostali následující úvahu, která vysvětluje záhadný výraz "korekce" v souvislosti s machinacemi s evropskými dotacemi v ROP Severozápad. Pokud se chcete s námi podělit o své názory i Vy, napište nám na ocojimjde@volny.cz. 

Korekce / Krajský úřad / Kradlo se / Pokuta a sankce

Tady se kradlo, za kradení proběhne postih a oni to stále zastírají alespoň rétoricky. Dostanou miliardové pokuty, stejně se nepřiznají. Pak to nechtěli celé zaplatit, nakonec musí, a tak alespoň normální lidi matou a novináři je v tom slovíčkaření nějak neusměrňují.

Na krajském úřadě respektive ROP severozápad se kradlo, zpronevěřily se miliony a na to poukázala auditorská firma posléze i vyšetřování. Kraj a ROP byly odsouzeni a potrestáni pokutou 2 500 000 000,-Kč ! Osm lidí v té jejich partě komise ROP. Vím, že kolektivní vina se nedá u soudu stíhat, ale to nezatírá fakt, že za každým z nich jde škoda jen na pokutě 312 milionů, další škoda vyjma té pokuty jsou reálně ukradené peníze v předražených projektech, které tuto sumu pravděpodobně ještě převyšují.

Kraj a ROP byl potrestán - Pokutou, trestem, velkou sankcí !!! Né žádnou korekcí. Copak někdo říká jel jsem rychle a dostal jsem korekci 2 000,-Kč, za pozdní zaplacení daně FÚ jsem dostal korekci 10 000,- a protože jsem byl naštvaný a děti doma zlobily, tak jedno hned dostalo korekci pětadvacet na prdel?

Korekce ale bude. Do projektů pro občany nebude investováno 2 500 milionů v obou krajích. Další věc a stále stejná písnička, reálná vina a pokuta tu je, ale nikdo není zatím potrestán.

Hodně štěstí a pevných nervů.

Přeji energii do další práce správným směrem.

Kamil