Kauza losovačka - jak dále?

14.3.2015

Soudkyně v Karlových Varech rozhodla o největší městské kauze ohledně zmanipulovaného výběrového řízení na miliardovou hokejovou halu (světoznámá "Karlovarská losovačka")  v rekordně rychlé době. Pro připomenutí, město podalo žalobu na vlastnictví stavby na základě neplatné smlouvy o dílo.

 

Soud rozdělil kauzu na dvě části.  V prvním stání rozhodl, že hala patří městu a město se proti rozsudku neodvolalo. V druhém stání soudkyně rozhodla o všem zbývajícím. Zamítla tvrzení města, že stavba byla o zhruba 500 milionů korun předražená a přiznal žalované straně náhradu na právní zastoupení v astronomické částce 48 milionů. Jen mimochodem, bez dalších souvislostí, soud přiznal, že smlouva o dílo je opravdu neplatná.  

Nyní jásají všichni, kdo měli v losovačce prsty včetně zalované strany sdružení Syner-Baustav-Metrostav a politických protagonistů kauzy. Zda město přijme zaplacení 48 milionů podvodníkům či se odvolá, to bude zajímavé rozhodování radnice, ktreré musí padnout do 14 dnů od obdržení rozsudku, tedy dosti brzy.