Holoubek dostal přednost před Hořejšem

"Tržní" prostředí po karlovarsku.Dříve městskými politiky podporovaný a silně dotovaný AC Start musel ustoupit většímu kalibru v podobě K.Holoubka, který konečně vymyslel, co s plechárnou a okolními pozemky. Což o to, řešení s tržnicí v pechárně má logiku, ale zákaz konkurence a zrušení burzy na AC Startu radničními vazaly by měl být pod úroveň "karlovarské podnikatelské jedničky". Takovéto praktiky jsou trapné a vrhají stín na ostatní podnikatelské aktivity K.Holoubka ve vztahu k městu K.Vary. Na druhé straně burza u stadionu AC opravdu devastuje prostředí. Návrh řešení: Zkulturnění prostředí na AC a následně možnost pro obě burzy. OCJJ    blíže viz následující článek z KD:

Kauza burzy možná skončí až v Bruselu

Karlovy Vary – Burza u stadionu AC Start se o uplynulé neděli konala znovu, a to i přesto, že ji město zakázalo.


Burza u stadionu AC Start.
Burza u stadionu AC Start.
Autor: DENÍK/Jan Havelka

Podle vedení AC Start jsou však kroky města proti zákonu a na kraji už je na postup vedení magistrátu stížnost. To vedení města odmítá.

„V neděli zde byli strážníci městské policie, kteří chtěli dát trhovcům blokové pokuty a odpustit je pouze v případě, že se prodejci přesunou na místo nové burzy zřízené městem. Strážníci tedy v podstatě dělali reklamu nové burze,“ řekl Vít Hořejš, jednatel AC Start. „Trhovci nakonec pokutu nezaplatili, a vše tedy bude pokračovat správním řízením na magistrátu. Podle nás se však trhovci proti ničemu neprovinili, protože měli zaplacený pronájem soukromého pozemku. Pokud mělo město výhrady a chtělo někoho pokutovat, tak se domnívám, že tyto věci měly směřovat spíš na nás,“ doplnil Hořejš.

AC Start se proti zákazu burzy brání. „Podali jsme žádost na krajský úřad, aby vyhlášku o burze zrušil. Pokud to nevyjde, tak se obrátíme na Ústavní soud, a kdyby ani ten v této věci nic neudělal, pak budeme tento problém řešit v rámci Evropské unie. Takové rozhodnutí města nám totiž připadá diskriminační a protizákonné. Budeme se tedy bránit, jak to půjde, protože magistrát jednal hodně ukvapeně,“ doplnil Hořejš.

Hořejš má výhrady i k samotným karlovarským radním. „Myslím, že by teď před volbami měli radní přijít sami a říct trhovcům své názory do očí. To, že za sebe posílají policii, nepůsobí podle mě na lidi příliš zajímavě,“ nastínil jednatel.

Burza u stadionu AC Start bude pokračovat i příští týden. „Rozhodně chceme, aby vše běželo jako doposud. Můžeme tedy lidem slíbit, že si opět mohou v klidu přijít nakoupit,“ uzavřel problematiku burzy Vít Hořejš.

Magistrát však má jiný názor. „My nic neporušujeme. Strážníci upozornili trhovce, že je burza na AC Start zakázaná a hrozí jim pokuta. Ti však pokutu nechtěli zaplatit, ale chtěli nechat vše postoupit do správního řízení,“ komentoval situaci Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu. Správní řízení se bude podle něj týkat zhruba pětačtyřiceti trhovců.

Nová burza u bývalého hokejového stadionu a autobazaru však zatím příliš mnoho prodejců nepřilákala. „Podle našich informací tam o uplynulé neděli byli celkem tři trhovci. Je to dáno tím, že dlouholetí prodejci jsou zvyklí chodit na AC Start a asi chvíli potrvá, než si uvědomí možnosti naší burzy, kde mohou prodávat za stejných podmínek jako doposud, ale na místě, které je v pořádku a povolené,“ sdělil mluvčí karlovarského magistrátu.


Komentáře

To mi přijde, jak kdyby mi

To mi přijde, jak kdyby mi zakázali podnikat na mém soukromém pozemku a tu samou živnost povolili JEN na pozemku konkurence... to dost smrdí, ale možná to JEN špatně chápu.....

Přesně tak, rozumíte

Přesně tak, rozumíte špatně.Ta burza totiž neprobíhá v areálu zimního stadionu, ale na parkovišti za čerpací stanicí OMV na pozemcích města a proto ji pořádá město Karlovy Vary, ne pan Holoubek ani žádný jiný Vietnamec či Hořejš.