Fejeton o cyklostezce

6.8.2010   Aneb, zkuste se projet na kolečkových bruslích od Hasičárny k Lidlu (doporučujeme kompletní chrániče!)

NOVÁ KARLOVARSKÁ ATRAKCE:

SKOKANSKÝ MŮSTEK PRO CYKLISTY A IN-LINISTY

Karlovarský magistrát konečně vyšel vstříc také vyznavačům adrenalinových sportů. V rámci nové cyklostezky přes Rybáře a Čankovskou byl minulý týden otevřen skokanský můstek. „Doskočiště je umístěno na silnici pod cyklostezkou, výkonnější závodníci mohou doletět až na parkoviště před Lídl“, informoval nás mluvčí magistrátu Jan Kdomizaplatízatohokopám. Tím se prý adrenalinový zážitek ještě zvýší. Jak dále dodává, skokané se nemusí bát – nedaleko od můstku je hasičský záchranný sbor. Při případné srážce s automobilem budou skokané i další účastníci nehody z trosek vystříháni během několika minut. S hasiči je vše domluveno, z realizace atrakce byli přímo nadšení. V poslední době prý neměli do čeho píchnout. „Potřebujeme více takovýchto atrakcí, jinak bychom museli začít snižovat stavy“, potvrdil nám mluvčí hasičů Lukáš Hustotta.

Jak je vidět, když město chce, umí vymyslet vskutku originální zábavu. „Takovouto atrakci nemají nikde jinde“, pochlubil se nám náměstek primátora Pietro Kérka. „Navíc dáme práci hasičům, policistům, lékařům i dalším. Zabijeme tak dvě mouchy jednou ranou a možná nejen ty“, dodává náměstek s lišáckým úsměvem na tváři.

Za skokanský můstek mají pochvalu i od nás. A pak že prý jenom kritizujeme. OCJJ 

Komentáře

Teď to trochu nechápu...

Teď to trochu nechápu... Jde přece o cyklostezku a za další, proč bych měl jezdit na bruslích z krpálu, když na nich neumim brzdit? A kolo brzdy má. Nějaký zábradlí tam být mohlo, aby ožralí na kole nezapomněli zatočit a neskončili pod autem, to je pravda. Ale nějakou zásadní chybu na té cyklostezce jako laik nevidím.

Už se tam objevila značka

Už se tam objevila značka - 15% sklon. To Vám přijde v pořádku na novostavbě cyklostezky? Tak to jste opravdu laik :(

Laik jsem!

Laik jsem!

Tyhle žlutý trička jsou

Tyhle žlutý trička jsou ale nenapravitelní blbové:-(

jsou to fakt nenapravitelný blbové, dnes je in nemyslet

Jsou nenapravitelný, ale co mají dělat, když jedním směrem je to neskutečný ptákotrh a druhým směrem sprungschanze? v cestním stavitelství se více cení citlivost s terénem a současně s člověkem, který má dílo užívat.

Proč myslíte? Zkusil jste

Proč myslíte? Zkusil jste se na tom úseku projet na kole nebo na bruslích? I pro dospělého je to tak říkajíc "o hubu" natož pro dítě, které se teprve jezdit učí. Stavebnící nedodrželi projekt, aby ušetřil a město si opět nedokázalo ohlídat kvalitu další stavby pro občany.