Existuje vize pro Karlovy Vary?

2. 5. 2016 

Karlovarský magistráte má k dispozici (a stále tvoří další) dokumenty, studie a podklady pro rozvoj města jako jsou územní plán - ÚP (pracuje se na něm zhruba osm let), strategický plán udržitelníého rozvoje (SPURM), Integrovaný plán rozvoje města (IPRM) - nově nyní Integrovaný plán rozvoje území, Místní agenda 21, Cyklogenerel a další. Město je členem různých asociací, sdružení,  jedná o zapsání do UNESCO. Nicméně to vypadá, že těmito aktivitami pouze nahrazuje nedostatek vlastní invence a vize pro svůj  rozvoj.

 

Byla zpracována soutěž o studii prostoru dolního nádraží, u kterého nebyl vyhlášen její vítěz (byla rozdělena tři druhá místa). Nyní  se přemýšlí, co se tímto prostorem bude dále dít a nikdo to neví. Vysledkem této snahy je pouze fakt, že třetina Tuhnic je na dlouhou dobu pokryta rovnou štěrkovou plochou a místo původních zahrádek je nevábná plocha hlíny místně rozježděná těžkými machanizmy. 

Mezinárodní cyklostezka je neprůjezná ve Dvorech, městu chybí zóna lehkého průmyslu zatímco v Chebu i v Sokolově jsou fungující (a rozšiřující), v Ostrově je dostavěna nová továrna Witte a pod. Alžbětiny lázně potřebují kompletní rekonstrukci a město si s nimi neumí poradit. Letní kino je využito párkrát v roce a spadlo mu promítací plátno, zatímco amfiteátr v Lokti je v plné permanec. Císařské lázně se možná budou vracet městu a nyní se mění původní projekt na jejich přestavbu.

Nastal odliv Rusů a město ani podnikatelé na něj nejsou připravení. Dlouhou dobu se všichni na peníze od této klientely spoléhali, protože sem prostě prakticky přicházely samovolně. Karlovy Vary se staly s nadsázkou téměř ruskou gubernií.

Náznak vize pro K.Vary mohl zaznít v rozhovoru primátora pro server E15.cz. Zda zazněl můžete posoudit sami viz ZDE