Dodrží primátor slib?

11.7.2012

V minulých dnech jsme několikrát kritizovali malé využití letního kina v době filmového festivalu. Nyní si toho všimnul také primátor Petr Kulhánek, který v článku deníku Právo přijal závazek, že by letní kino do festivalového dění rád zapojil více...

Článek deníku Právo, 9.7.2012

Primátor by rád víc zapojil letní kino

Letní kino by se mělo v příštím roce více zapojit do dění karlovarského filmového festivalu. S tímto přáním hledí na příští ročník festivalu v Karlových Varech primátor města Petr Kulhánek (KOA).


"Na přelomu srpna a září se tradičně uskuteční hodnotící schůzka s organizátory filmového festivalu, na kterou půjdu s cílem více zapojit do festivalu letní kino," uvedl Kulhánek. "Byl bych rád, kdyby se v něm v příštím roce uskutečnilo více akcí, než byly ty tři letošní," dodal. "Chci se domluvit s vedením festivalu, aby se lépe sladily akce pořádané v nedalekém Poštovním dvoře a v letním kině," poznamenal. Právě kvůli koncertům v Poštovním dvoře se totiž letos v letním kině promítalo jen třikrát. "Dovedu si představit, že ty větší koncerty se v roce 2013 přesunou z Poštovního dvora právě do letního kina," uvedl primátor, který chce dostat do letního kina také více filmových projekcí. "Bez digitalizace letního kina ale nemáme šanci," konstatoval. "Na 35mm páskách budou v příštím roce už jenom staré filmy, na kterých nelze očekávat příliš velkou návštěvnost. Proto už nákup projektoru na digitální filmy pro letní kino připravujeme," dodal.

Festival ale z celkového hlediska hodnotí pozitivně. "Užil jsem si ho maximálně," komentoval Kulhánek.