Divadlo žije! Krásný zážitek z premiéry karlovarského souboru

20.9.2011

Páteční premiéra divadelního představení nově se tvořícího souboru karlovarských herců měla slavnostní atmosféru, ale hlavně jasně odpověděla na otázku, zda stálá scéna má v Karlových Varech smysl. Soubor, rozehnaný před sedmi lety kulturními barbary v čele s Monikou Makkiehovou, ve velice krátké době po zahájení své obnovy předvedl velmi příjemný výkon a přítomným divákům zajistil dvě hodiny radosti z kulturního zmrtvýchvstání našeho města.

Úspěch  karlovarských divadelníků dává naději, že cesta k obnově souboru nebude tak trnitá a zdlouhavá, jak jsme se domnívali. Přejeme hodně štěstí a děkujeme za krásný zážitek.

Otmar Homolka

 

Dovětek - Přesvědčit veřejnost o svých kvalitách a potřebnosti místního souboru bude jistě  vyžadovat od všech zainteresovaných velké úsilí a trpělivost, což mimo jiné dokazují i (pro mne překvapivě) poměrně mdlé (MFDnes) nebo vůbec žádné (Deník) komentáře v místních denících.

 

Další představení karlovarského souboru můžete shlédnout 20.9., 1.10. a 9.10. Vstupenky zakoupíte na pokladnách Městského divadla, či online ZDE.