Chce karlovarská radnice řešit městské kauzy?

14.3.2015

V současném složení radniční koalice - bez Alternativy a O co jim jde?! - je důsledné dotažení soudních sporů ohledně kauz bývalé koalice ODS-ČSSD nereálné. K opatrné a kompromisní KOA se přidali Karlovaráci, kteří za sebou mají bývalé protagonisty kauz z řad ČSSD i ODS. 

 

Jejich logickou snahou je ukončit spory smírně, pokud možno s minimálním vyrovnáním ze strany těch, kteří na kauzách vydělali závratné sumy a majetky (Syner-Baustav-Metrostav, Argmanův Golfresort či firmy Moser, Slot game popř. další). A hnutáíANO, do kterého mnoho karlovarských občanů vkládalo naděje nového svěžího větru? Vítr, který avizoval jejich volební program v podobě auditů, dotažení kauz, kontrol hospodaření města apod., nepřišel. Bohužel se v případě ANO v Karlových  Varech naplňuje pesimistický scénář hnutí složeného z lidí, kteří politiku mají za odrazový můstech ve své kariéře - tedy nic nového pod sluncem. To zjistil i šéf Babiš a karlovarskou buňku zrušil bez náhrady. 

Takže není divu, že řešení soudních kauz bývalé radnice probíhá setrvačností jen proto, že bylo zahájeno díky dřívějším radním z ALT a OCJJ. Přitom právě kauzy typu losovačka, golf, Lázně III či Lázeňská 1,3,5 byly důvodem odchodu staré koalice a vítězství proreformních sil v KV.