Čekání na osvíceného primátora

12.9.2018

Mají Karlovy Vary smůlu naprimátory(ky), nebo je to už tomuto městu shůry dáno. Svéhočasu zde byl předsedou národního výboru jistý pan Kocourek amožná od té doby to tu podle toho vypadá.

 

 

 

Základní zákonnou povinnostíradnice je pečovat o majetek města a starat se o jeho rozvoj. To užsi dávno uvědomili například v Ostrově či Chebu. Ostrov jiždelší dobu vzkvétá a mění se v město příjemné pro jehoobyvatele i návštěvníky. Mají silniční obchvat, opravené silnice a chodníky, nádherný zámecký park, krásnou historickoučást s radnicí, klášterní areál, zoologickou zahradu, novouprůmyslovou školu, fungující nemocnici s upravenými okolnímiparky, pěkné koupaliště, zaplněnou průmyslovou zónu, plochypro relaxaci u Boreckých rybníků, fungující kulturák, příjemnéobytné čtvrti, … Jak je vidět, všechno jde, když se chce.

 

V našem městě se asi nechce. Máme multihalu, která vytvořila černou díru do městského rozpočtu, Vřídelní kolonáda nám padá na hlavu podobně jako Císařskélázně, které by měly být klenotem a magnetem pro turisty iKarlovaráky. Podobně jsou na tom Alžbětiny lázně. Vary žijí z podstaty a z peněz od investorů z východu, kterých ale kvapemubývá. Místo náležité péče o historické dědictví přišlovedení města s megastavbou dopravního terminálu za 800 mil Kč,který si má na věky usurpovat prostor před městskou tržnicí,kde by se konečně mohlo umístit náměstí, tolik chybějící vK. Varech.

 

A tak všichni čekáme na osvícenou hlavu, která z Varů udělá znovu město, jehož jméno má vesvětě zvuk. Ta hlava by však neměla být jen vzdělaná avýřečná. Měla by všechen svůj um a rozum věnovat našemuměstu místo toho, aby se starala jen o svojí pozici u kormidlapotápějící se lodi.

 

Otmar Homolka