Arogance moci

30.11.2015 

Se sociální demokracií se na magistrát vrátily temné přízraky, o kterých jsme se domnívali, že už je nikdy v Karlových Varech nebudeme muset snášet. Trafiky pro věrné, neprůhledné hospodaření, mlžení, maximální utajování, obviňování opozice, laciný populismus. ČSSD v tomto směru zdatně asistuje ANO, a to vše za trapného mlčení a přihlížení KOA a KDU-ČSL. Na páté patro se vrátila v plné síle arogance moci.

           Pracovní cesta - našel náměstek Riško dopravní terminál na fotbalovém stadioně? 


Jak si představuje duo Michal Riško - Čestmír Bruštík otevřenou politiku a jaká je v jejich pojetí služba veřejnosti, byla v plné nahotě ukázána na posledním jednání zastupitelstva. Hlavním leitmotivem se stala pracovní cesta obou náměstků (a části „pracovní skupiny pro územní plán") do britského Manchesteru. Zúčastnění náměstci nebyli schopni plnohodnotně vysvětlit, co vlastně v Británii dělali. Po několika minutách z nich vypadlo, že se jeli inspirovat integrovanými dopravními terminály, jako zdroj inspirace pro Karlovy Vary.
 
Popravdě, v Evropě by se asi těžko mohlo horší místo pro inspiraci než Velká Británie. Nejen systémem veřejné dopravy, ale i hlediska jejího financování. Pokud by náměstci chtěli hledat inspiraci, v Německu, Rakousku nebo Francii by určitě našli celou řadu vhodnějších případů. Třešničkou na dortu je fakt, že ze čtyřčlenné skupiny měl obstojně anglicky komunikovat pouze jeden člen. Náměstci rozhodně ne...
 
  • Program a zhodnocení pracovní cesty:
 
(pro plnou velikost klikněte)
 
Předložené vyúčtování by každému normálnímu zaměstnanci bylo vráceno zpět k dopracování, o zprávě z cesty ani nemluvě. Z pozice opozice budeme velmi tvrdě vyžadovat podrobnější informace o cestě a jejím přínosu pro Karlovy Vary.
 
  • Vyúčtování cesty (Č.Bruštík):
 
 
Nejde nám ani tak o cenu té cesty - ta byla v řádu desítek tisíc, což je vzhledem k rozpočtu města poměrně zanedbatelná částka. Riško s Bruštíkem evidentně nechápali a stále nechápou, v čem udělali chybu. Proč se ta opozice rozčiluje, když šli během pracovní cesty na fotbal. Dovolíme si tvrdit, že nebýt všetečnosti JUDr. Zemanové (budiž jí touto cestou dík za odhalení této kauzy), oba dva pánové by si s ledovým klidem anglických lordů nechali proplatit kompletní cestu, včetně fotbalu. Jejich útoky na opozici během jednání bylo jen vyvrcholením toho, jak chápou svoje dočasné posty - jako dobyté území, na kterém se mohou chovat s vervou satrapy. 
 
Podobně se pánové a jejich straničtí kolegové chovají v městských firmách. KV City Centrum, které má na starost mj. Rolavu a Letní kino, už platí pomalu víc členů ČSSD než Lidový dům v Praze. Kromě trafiky pro Zdeňka Vikora má být na výplatní pásce organizace také Martin Frous. Zrovna on má na triku výše zmiňovaný výlet do Anglie. Kruh se uzavírá. Sociální demokraté a Babišovci se nám vysmívají.

 

O cestě si také můžete přečíst článek MF Dnes - Pracovní cesta, nebo výlet na fotbal?