Areál Rolava

15.6.2010

ROLAVA S OTAZNÍKY, JE TO DALŠÍ TRAFIKA PRO KV CITY? Jaké jsou naše dojmy z rekonstruovaného areálu? Inline dráha je delší a nevede už okolo dětského hřiště, to je pozitivní změna. Parkoviště se zvětšilo. Nechápeme ale, proč město zbouralo dřevěný přístřešek, který byl nový a kde bylo příjemné sezení. Zůstal po něm jen prázdný plácek. Perfektní trávníky, které na Rolavě byly, jsou poničené. Areál je nově obehnán masivním oplocením a připomíná teď spíš koncentrační tábor než místo pro relaxaci. Domníváme se, že těch údajně 8,5 milionu co stál plot a turnikety, mohlo město utratit mnohem rozumnějším způsobem.

Oplocený areál v nás budí podezření, že smyslem téhle rekonstrukce bylo připravit další trafiku pro společnost KV CITY radního Zemana. Proto jsme zásadně proti placení vstupného do areálu. Nakonec - už jsme ho mnohonásobně zaplatili, jelikož rekonstrukce se platila i z našich daní. Investice byla hrazena z veřejných prostředků, a proto by měla sloužit veřejnosti zdarma, stejně jako ostatní parky ve městě. Nebo i ty se budou oplocovat a pronajímat KV CITY?

Komentáře

Placení

Myslím, že symbolické vstupné ničemu nevadí. Pokud tedy bude investováno zpět do provozu Rolavy, např. pro plavčíky, ostrahu apod., aby se tam neválela opilá individua už v pravé poledne.
Občerstvení je škoda, doufám, že se tam opět něco zbuduje. Ale chápu, že to "technické" zázemí bylo dosti provizorní a nevyhovující.

POŘÁDEK ZAJIŠŤUJE MĚSTSKÁ POLICIE

Od toho aby byl ve městě pořádek máme městkou policii. Ta se stará i o pořádek na Rolavě a ze vstupného by nic neměla.

MP

MP jsou na to, aby dávali na auta, která neplatí parkovný nebo blbě stojí, boty. Nevím, proč by měli být na Rolavě nepřetržitě zrovna městskáči.

Městská policie se stará

Městská policie se stará o město, o pořádek ve městě, na botičky máme dopravní policii, takže tento argument je zcela zcestný...
Zpoplatnit rolavu? Nemám slov...