4 = 11.000

9.7.2013

Karlovarské letní kino během filmového festivalu hostilo dvě filmové projekce a dva koncerty. I přes nepříliš letní počasí si na všechny čtyři akce našlo cestu neuvěřitelných 11.000 návštěvníků. Rekordmanem se pak stal společný koncert karlovarských symfoniků s kapelou Čechomor, který navštívilo 4.500 diváků. Opravené letní kino potvrdilo smysl své existence.

4.500 nadšených diváků v letním kině si vychutnává koncert KSO a Čerchomoru

 

Dalo by se říci: „Kdy jindy než o filmovém festivalu by mělo být letní kino v permanenci!" Přesto je stále trestuhodně nevyužito. V prvních dvou ročnících po opravě se v něm pořádala dvě promítání a jeden koncert, vždy s návštěvou atakující 1.500 diváků. Letošní přidaný koncert, zvučná jména a rozumná cenová politika přilákaly do ochozí letňáky takové davy lidí, že leckterý pamětník musel zamáčknout slzu dojetí nad „praskajícími švy" letňáku. Snad to konečně přesvědčí festivalovou produkci, která dává přednost exkluzivnějším akcím v Poštovním dvoře, k zaměření se na širší obecenstvo (a domorodce).

Oprava letního kina byla některými politiky vysmívána jako zbytečná a drahá (přesto plánovali rekonstrukce několikrát dražší). Festivalový týden letňáku přinesl návštěvnost vyšší než hokej v KV Areně. A za zlomek peněz.

Diváky neodradil ani déšť...