Volby 2014

Poselství Ládi Gerendáše

10.10.2014 

Podivný vztah a lhostejnost k historii našeho města i okolí, zbabělost i nepochopitelný respekt našeho Magistrátu k lidem, kterým jejich tupé podnikatelské projekty zatemnily mozky, mě přivedly do řad sympatizantů Hnutí O co jim jde?! a jejich partnerů.

Demontáž stožárů pro osvětlení a další podivné „nápady" v letním kině mě naplňují obavami o jeho další osud. Sponzorské dary z Kyselky, ochotně přijímané naším městem, v nás, místo díků, vyvolávají jen každoroční obavy z další blížící se zimy.

Jaký je vlastně rozdíl mezi sponzorským darem a korupcí?

Proto budu volit Hnutí O co jim jde?! a jejich partnery. Rozumím si s nimi.

Ladislav Gerendáš

O co nám jde v Karlových Varech - náš program v kostce

10.10.2014 

Náš program v kostce:

 

A. Získat peníze: 

1. Ušetřit peníze na provozu magistrátu a městských organizací

2. Soustředit se na dotace ze všech možných zdrojů

3. Dokončit soudní řešení kauz (Lázně III už přinesly 90 milionů korun)

 

B. Jak je použít:

1. Obnova zanedbaného stavu památkové zóny, obchodní zóny středu města i okrajových čtvrtí (silnice, chodníky schodiště, parky, památky, sídliště, dětská hřiště, opěrné zdi, lesní stezky a pod.) 

2. Vylepšit vztah radnice x občané

3. Investice do staveb - domov důchodců, Alžbětiny lázně, Císařské lázně

4. Celkově zatraktivnit město pro investory, mladé i seniory - tím zajistit možnosti zaměstnání a ukončit úbytek obyvatel

 

Volte O co jim jde?!, lepší program a důvěryhodnější strana ve Varech není :-).  

Otmar Homolka 

Velká volební analýza – Karlovarská jedenáctka?

8.10.2014

Letošní volby slibují opravdu velmi zajímavou podívanou. V zastupitelstvu mohou klidně zasednout zástupci jedenácti z dvanácti kandidujících stran (a ani ta dvanáctá není při určité konstelaci bez šance), tak je letošní situace vyrovnaná. Jak by mohly volby dopadnout, přinášíme v následující analýze. 

Cizinec je našinec

3.10.2014 

Občané EU s trvalým a nově i přechodným pobytem v ČR mohou hlasovat v podzimních komunálních volbách. Často o tom ale vůbec nevědí a státní správa je dostatečně neinformuje o podmínkách, které musí splnit. Strana Zelených proto nabízí informační kampaň "Jdi volit v Česku!", během které cizince oslovují v jejich rodných jazycích. Vše podstatné najdete na stránkách http://www.zeleni.cz/volim-v-cesku/.

 

Kandidáti OCJJ v médiích

30.9.2014

O víkendu se o názory našich kandidátů zajímala různá internetová média.

 

Lídr kandidátky Otmar Homolka spolu s ostatními lídry ve Varech odpovídal na otázky aktuálně.cz. Jeho názory si můžete přečíst ZDE 

Parlamentní listy se zase zajímaly o pěktu naší kandidátky, Jindřicha Čermáka. Rozhovor si můžete přečíst ZDE 

 

Hokejový zpravodaj inzeruje Karlovaráky a ANO - Pan Holoubek svými dlouhými prsty dosáhl až k Babišovi

26.9.2014

Pan Holoubek a jeho HC Energie se do letošních voleb činili. Zatímco před čtyřmi roky chtěli tehdejší koalici ČSSD-ODS posílit formací Nestraníci s Petrm Keřkou (a bylo mu to "houby" platné, protože Nestraníci propadli), letos je mnohem pečlivější s přípravou na komunální volby. Sice je tu nová kandidátka Karlovaráků s p.Hybnerem a otevřenou podporou hohejové lobby, ale hlavní trumf se mu podařilo získat v podobě kandidátky hnutí ANO, která se podporou hokeji netají - viz její inzeráty v hokejovém bulletinu či prohlášení hokejového manažera Vaňka o očekávané podpoře ze strany ODS, ČSSD, Karlovaráků a ANO. O plakátu na staré hokejové hale, nebo návštěvách ve skyboxu vedle pana Holoubka ani nemluvě...

   

 

ODS se topí v dluzích

21.9.2014

Většina členů ODS se vyznačuje tím, že se umí velmi dobře starat o svůj majetek, ke kterému mnoho z nich přišlo díky stranické příslušnosti a díky jejich guru Václavu Klausovi v době jeho pro ODS povedené privatizace. Se starostí o společný majetek je to ovšem diametrálně jinak. Důkazem je vytunelovaná republika a mnohamilionový dluh jejich občanské a demokratické strany - blíže článek v Lidovkách ZDE.

 Dluhy ODS jsme taky pustili k vodě

O čem budou říjnové komunální volby ve Varech?

19.9.2014 /foto idnes.cz/

O co půjde v nastávajících volbách v Karlových Varech? Bohužel určitě o uspokojení ega jednotlivých politiků tak říkajíc napříč politikým spektrem. To jistě. Ale co se týče konkrétního dopadu na život v našem městě je důležitéí sledovat  kandidující strany a hnutí a přemýšlet nad tím "o co jim jde?!". Zkusme to podle abecedy.

 

Průzkum SANEPu - Nohama na zemi

16.9.2014 

Společnost SANEP minulý týden uveřejnila volební potenciál ve všech krajských městech. Co má paměť sahá, je to poprvé, co se takto výrazně zkoumaly preference před komunálními volbami. Naše hnutí v něm získalo preference 8,3 % s potenciálem až 13,1 %. Na jednu stranu potěšitelné, na stranu druhou je potřeba zůstat nohama pevně na zemi. Proč?

 

 

"Vary nemají být jen pozlátkem pro Rusy"

10.9.2014

V karlovarské příloze Mladé fronty DNES vyšel velký rozhovor s předsedou O co jim jde?! a lídrem společné kandidátky O co jim jde?!, KDU-ČSL, Pirátů a Strany Zelených Otmarem Homolkou. Poodkrývá v něm, o co nám jde v letošních volbách. 

Pro plnou velikost vždy klikněte na obrázek. 

 

 

Syndikovat obsah