ostatní

Zákaz vstupu do lesa. Proč?

7.11.2017

V neděli 29. října zasáhla Českou republiku bouře Herwart. Doprovázel ji vítr, který dosahoval síly i více než 180 km/hod. Při bouři popadalo šest tisíc kubíků dřeva, což odpovídá přibližně třetině roční produkce Lázeňských lesů. V souvislosti s tím vydal magistrát ve čtvrtek 2. listopadu vyhlášku (vizte zde), která zakazuje vstup na celé území lázeňských lesů až do konce listopadu. Město argumentuje tím, že tak chce chránit životy a zdraví osob, které mohou být ohroženy jednak pádem celých stromů či jeho částí, tak také činnostmi prováděnými při zpracování následků větrné kalamity (např. těžba a doprava dřeva).

Kde všude nesmíte do lesa?

Karlovy Vary, město pro nás. Ale proč bez nás?

21.4.2017 /foto: "Misty" od Romana Boeda licencována pod CC BY 2.0/

V ostrovském zámku se nedávno uskutečnila konference „Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji", prezentující činnost spolků, obcí, institucí i jednotlivců v oblasti záchrany a obnovy památek a kulturní krajiny. Tuto prezentaci jsem, nejen já, vnímala jako úžasný počin v navázání na násilně přetrženou kontinuitu poválečným vývojem znásilněné krajiny území bývalých Sudet, v níž většina z nás je historicky „pouhou náplavou". Atmosféra setkání byla skvělá, nikde nepostával zvěd nenasytného developera, který by ji otravoval tipováním možného zdroje zisku. Úžasné nadšení tryskalo ze všech přednášejících. Do záchrany identity krajiny i pocitu sounáležitosti s ní zapojili známé, kamarády i děti. Jejich zapálení pro věc nenahradí žádné proklamace úředních dokumentů ani školních osnov. Co je k jejich činnosti nutí? Nikdo, nic, žádná vyhláška ani nařízení.

 

Kaplička v Tuhnicích žije!

20.04.2017 /foto: Otmar Homolka/ 

Město tvoří zejména jeho obyvatelé. Proto jsme nesmírně rádi (a podporujeme seč můžeme) všechny komunitní a spolkové aktivity. Spolek Žijeme TUhnice se věnuje těmto aspektům v této městské části a po povedeném prvním ročníku Tuhnických slavností (druhý ročník se chystá) připravil vzpomínkovou akci na kapličku, která byla nedílnou součástí Tuhnic až do bombardování, které postihlo Karlovy Vary v roce 1945 (podrobnosti o stavbě naleznete zde).

 Děti si malovaly svou kapličku

PF 2016

23. 12. 2015

 

Přejeme Vám Veselé Vánoce a vše nejlepší v roce 2016.
Ani v novém roce nepřestaneme usilovat o lepší Vary:-). 

Paříž - 13.11.2015

Vyjadřujeme soustrast a podporu všem Pařížankám a Pařížanům. Teroristické útoky, ať jsou prováděny ve jménu čehokoliv nebo kohokoliv, jsou absolutně neakceptovatelné.

Je nutné připomenout, že tyto útoky jsou dílem deviantní menšiny radikálních islamistů. Celá řada muslimů našla svůj domov i v Karlových Varech, většinou ze zemí bývalého Sovětského svazu. Žijí tady, pracují, odvádějí daně. Není možné je všechny zahrnout do jednoho pytle. 

Jindřich Čermák

 

Zároveň sdílíme text mladého znojemského politikia Jakuba Krainera, který plně vyjadřuje náš postoj: 

Pretty letní kino

10.7.2015 /foto: kviff.com/

Rok co rok se na zastupitelstvu snažíme, aby letní kino fungovalo přes filmový festival každý den, aby místní i hosté měli šanci vidět nějaký film. I letos se uskuteční pouhé tři projekce. Na tu první, na kterou dorazil i známý herec Richard Gere, dorazilo neuvěřitelných 6.700 lidí. Podle prvních zpráv byl nadprůměrně úspěšný také koncert kapel Olympic a Omega, na kterých se tísnilo přes 4.000 návštěvníků.

Věříme, že to má smysl a proto i příští rok se budeme snažit o co nejširší zapojení letního kina do kulturního života Karlových Varů a to nejen během festivalu.

O rekordní návštěvě blíže třeba zde.

 

Obnovená socha

8.6.2015 /foto: MF Dnes/

Někdy je příjemné se odprostit od politiky a udělat něco pro radost. Náš zastupitel Ota Homolka si všiml, že v parčíku ve Staré Roli zmizela socha chlapce, která zde byla instalována přesně před šedesáti lety. Vlastní snahou získal peníze na kopii sochy a ta byla koncem května opět odhalena. 

Snažíme se nejen pomáhat našim voličům a občanům města, ale snažíme se také o to, aby naše město bylo krásnější.

Článek o soše můžete najít ZDE.

 

ANO, všechno je na prodej

13.4.2015

Se článkem výbušné povahy přišel dnešní Týdeník Týden. Popisují se v něm praktiky skupiny karlovarských podnikatelů (a do určité míry protřelých politických turistů), které by v konečném důsledku měly vést k prodeji hotelu Thermal právě do jejich rukou. 

Co na to karlovarské ANO?  O co jim vlastně jde?

Aj túto kuču vám predám 

Vánoční přání

19.12.2014

Přejeme všem hezké vánoce a hodně štěstí v novém roce 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OCJJ

Syndikovat obsah