Kultura

Pár festivalových poznámek

29.7.2014 /foto: font.cz/

Před necelým měsícem skončil nejubilejní 49. ročník karlovarského filmového festivalu. Jako každý rok se rozehrál kolotoč debat a diskusí, zda je festival pro město přínosný, jestli se z něho nestala jen akce pro „pár vipáků z Prahy", kteří zabrali celé město a že na filmy už stejně nikdo nechodí. Přes veškeré výhrady, které lze mít, se jedná o zcela jedinečnou událost, která alespoň na pár dní v roce zbavuje město provinčního rázu a východního odéru.

Festival - pro prasátka čtyřnohá i dvounohá. 

Nad otevíráním lázeňské sezóny v Kyselce se stahují mračna

28.4.2014 

Skončí Kysibelský velejuch?

Letošní, dá se říci téměř tradiční a velmi úspěšná akce na podporu obnovy lázeňského areálu v Kyselce organizovaná Ladislavem Gerendášem a asociací ASORKD s pomocí Jardy Fujdiara, je zatím ve hvězdách. Termín 24.5.2014 je silně ohrožen, protože na stejný den si Kyselské kino objednala společnost KMV (Mattoni), čímž udělala čáru přes rozpočet organizátorům, kteří kino pro svoji akci každoročně užívají.

První ročník Velejuchu nazval ředitel Mattoni Alessandro Pasquale šaškárnou, k druhému ročníku již instaloval svoji reklamu a zásobování minerálkami. Letos si hodlá pronajmout kino a prezentovat v něm své zásluhy na obnově areálu.

4 = 11.000

9.7.2013

Karlovarské letní kino během filmového festivalu hostilo dvě filmové projekce a dva koncerty. I přes nepříliš letní počasí si na všechny čtyři akce našlo cestu neuvěřitelných 11.000 návštěvníků. Rekordmanem se pak stal společný koncert karlovarských symfoniků s kapelou Čechomor, který navštívilo 4.500 diváků. Opravené letní kino potvrdilo smysl své existence.

4.500 nadšených diváků v letním kině si vychutnává koncert KSO a Čerchomoru

 

Kuriozita - ve Varech musíme dotovat i komerci

4.3.2013

V K.Varech se stalo dobrým zvykem dotovat z městského rozpočtu kdeco. Podle toho  také vypadá městské pokladna. Hokejistům dáváme 25 milionů, divadlo získá dalších 15 milionů, KSO 25 milionů, Infocentrum 16 milionů... Takto bychom mohli pokračovat. Necháme na čtenáři, aby sám posoudil vhodnost a výši těchto ročních dotací, přičemž něketeré z uvedených určitě nechceme zpochybňovat.

Dodrží primátor slib?

11.7.2012

V minulých dnech jsme několikrát kritizovali malé využití letního kina v době filmového festivalu. Nyní si toho všimnul také primátor Petr Kulhánek, který v článku deníku Právo přijal závazek, že by letní kino do festivalového dění rád zapojil více...

Článek deníku Právo, 9.7.2012

Primátor by rád víc zapojil letní kino

Letní kino by se mělo v příštím roce více zapojit do dění karlovarského filmového festivalu. S tímto přáním hledí na příští ročník festivalu v Karlových Varech primátor města Petr Kulhánek (KOA).


"Na přelomu srpna a září se tradičně uskuteční hodnotící schůzka s organizátory filmového festivalu, na kterou půjdu s cílem více zapojit do festivalu letní kino," uvedl Kulhánek. "Byl bych rád, kdyby se v něm v příštím roce uskutečnilo více akcí, než byly ty tři letošní," dodal. "Chci se domluvit s vedením festivalu, aby se lépe sladily akce pořádané v nedalekém Poštovním dvoře a v letním kině," poznamenal. Právě kvůli koncertům v Poštovním dvoře se totiž letos v letním kině promítalo jen třikrát. "Dovedu si představit, že ty větší koncerty se v roce 2013 přesunou z Poštovního dvora právě do letního kina," uvedl primátor, který chce dostat do letního kina také více filmových projekcí. "Bez digitalizace letního kina ale nemáme šanci," konstatoval. "Na 35mm páskách budou v příštím roce už jenom staré filmy, na kterých nelze očekávat příliš velkou návštěvnost. Proto už nákup projektoru na digitální filmy pro letní kino připravujeme," dodal.

Festival ale z celkového hlediska hodnotí pozitivně. "Užil jsem si ho maximálně," komentoval Kulhánek.

V Kyselce zahájena lázeňská sezóna

13.5.2012

Opravdu vydařenou akci zažila v sobotu Kyselka. Hudba (country, smyčcové kvarteto, trubka), tanec, historie, střelba z děla a salvy z pušek, lázeňství, kino a k tomu odpovídající občerstvení pro nadšené davy lidí (podle spotřeby klobás - 300 ks, odhadujeme počet zúčastněných min. na 500). Lidé z Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví (ASOKRD), kteří již dlouhodobě zachraňují lázeňskou architekturu před devastací jejími vlastníky, přivolali i Heinricha von Mattoni, aby ho seznámili se zuboženým stavem lázní. Zároveň však slíbili, že Kyselku nedají a zasadí se o její obnovu.

Přijďte podpořit karlovarské divadlo

10.3.2012

Karlovarské divadlo chystá na 17.března další premiéru v podobě hry Petera Schaffera, autora Formanova Amadea, Komedie potmě. Ve hře se představí i populární herec a sympaťák Pavel Nový, který v K.Varech herecky začínal. 

Místní scéna je zatím v plenkách, proto přejeme velký úspěch a mnoho trpělivosti při tvorbě karlovarského divadelního podhoubí.

Představení se kromě premiéry 17.3. hraje také 23.3., 14.4. a 30.4.  Lístky můžete zakoupit i přes internet.

Otmar Homolka

Divadlo žije! Krásný zážitek z premiéry karlovarského souboru

20.9.2011

Páteční premiéra divadelního představení nově se tvořícího souboru karlovarských herců měla slavnostní atmosféru, ale hlavně jasně odpověděla na otázku, zda stálá scéna má v Karlových Varech smysl. Soubor, rozehnaný před sedmi lety kulturními barbary v čele s Monikou Makkiehovou, ve velice krátké době po zahájení své obnovy předvedl velmi příjemný výkon a přítomným divákům zajistil dvě hodiny radosti z kulturního zmrtvýchvstání našeho města.

Bregovič roztančil a rozezpíval letňák

Kdo i přes nepřízeň počasí, zimu a déšť, včera dorazil do letního kina na koncert Gorana Bregoviče, nelitoval.  Báječná atmosféra a energická hudba vytryskla v  nadšení a radost více než 3.000 diváků. Prostě krásný zážitek, který člověka naplní na dlouhou dobu. Balkánská muzika, která doprovází filmy například Emira Kusturici, nadchla všechny bez rozdílu věku, pohlaví a národnosti takovým způsobem, že na závěrečný hit Kalashnikov tancoval každý.

TV Prima - nadšení v letňáku

3.7.2011 

Po patnácti letech se v karlovarském letním kinu znovu promítá a festivaloví hosté jsou nadšeni. Na zahajovací film Jana Eyreová jich v ukrutné zimě přišlo 1200. Blíže - viz reportáž TV Prima ZDE (zprávy TV Prima 2.7.2011, - čas 24:28)

 

Syndikovat obsah